вівторок, 21 квітня 2020 р.



Сьогодні Міністерство освіти і науки розпочинає трансляцію онлайн-курсів підготовки до ЗНО


Сьогодні о 18:30 Міністерство освіти і науки розпочинає трансляцію курсів з підготовки до ЗНО під час карантину.
Про це повідомляють на сайті Міністерства.
Розпочнуться курси з лекцій з української мови та літератури, біології, математики та історії України. Їх транслюватимуть на телеканалі “Рада” та YouTube-каналі МОН.
Сьогодні трансляцію заплановано з 18:30 до 21:00. Надалі вона відбуватиметься за таким графіком:
Середа: 8:00 – 9:00 та 18:30 – 21:00
Четвер: 8:00 – 9:00 та 18:30 – 21:00
П’ятниця: 8:00 – 9:00 та 18:30 – 21:00
Субота та неділя: 10:00 – 20:00 (6,5 годин із перервами)
Офіційний канал МОН, де відбуватиметься трансляція, ТУТ.
Повні курси підготовки до ЗНО з тестами, завданнями та конспектами занять можна знайти на платформах онлайн-студій:
  • EdEra: ed-era.com
  • ILearn (Освіторія): ilearn.org.ua
  • Prometheus: prometheus.org.ua
    BeSmart: besmart.study

Розклад уроків (3 тиждень) проєкту “Всеукраїнська школа онлайн” 5-11 класи

21 квітня 2020 року, стартує 3-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн. Розповідаємо про те, як уроки поступово ставатимуть інклюзивними, про розділ на сайті МОН зі всією інформацією про школу онлайн, а також про розклад та теми уроків  цього тижня.
Уроки Всеукраїнської школи онлайн на YouTube МОН поступово ставатимуть інклюзивнішими.
Так, вже цього тижня до уроків, що вже вийшли раніше, поступово додаватимуть субтитри.
Першочергова мета – створити субтитри до вже оприлюднених уроків. Надалі з невеликою затримкою субтитри додаватимуться до нещодавно опублікованих уроків.
Цей крок дозволить більшій кількості дітей отримати доступ до навчання завдяки Всеукраїнській школі онлайн. Такий підхід відповідає основній меті проєкту – створити для кожного українського учня, незалежно від обставин, доступ до знань.
Окрім базової інформації, під розділом будуть підтягуватися всі новини про школу онлайн, оприлюднені на сайті МОН. Це допоможе користувачам чітко отримати потрібну інформацію, не витрачаючи час на пошук.


неділя, 5 квітня 2020 р.


Любі учні! Вітаю всіх із завершенням канікул і початком нового етапу дистанційного навчання!
Ви вже в курсі, що карантин продовжено як мінімум до 24 квітня (якщо ситуація не стабілізується, його буде, напевно, продовжено ще). Усі опинилися в досить непростих умовах, учні так само.
Проте зараз кожен повинен відповідально поставитися до своїх обов’язків, учні – так само. Дистанційне навчання неможливе без вашої самодисципліни. Однак чи є результат без праці? Чи можна стати успішним, якщо нічого не робити?  Якщо паралімпійці здатні на перемоги, то що заважає вам узяти себе в руки?
Ви можете подумати: це моя справа, хочу навчаюся, хочу – ні. «Річки не п’ють свою воду. Дерева не їдять свої плоди. Сонце не світить саме собі. І квіти не пахнуть для самих себе. Ми всі народжені, щоб допомагати один одному»,  – сказав нещодавно в одній із промов Папа Римський Франциск. Не думайте, що ваше навчання – суто ваша справа. Це справа також і ваших батьків, учителів… можливо, прозвучить пафосно, та це справа й вашого майбутнього. Не нехтуйте можливістю навчатися зараз. Поки ви ледарюєте, мрієте, «залипаєте» в соцмережах, ваші майбутні конкуренти навчаються. Людина може все, варто не тільки хотіти, потрібно ще й працювати J.
А зараз –  інструкція щодо роботи під час карантину, у якій є і відповіді на ваші можливі запитання.
1.     Чи обов’язкове дистанційне навчання? Так, обов’язкове для всіх без винятку.
Що робити, коли нема інтернету? Телефонуйте вчительці.

2.     Де і як ми працюємо? Ми працюємо у Classroom; у вайбері кожного класу є інструкція та паролі для реєстрації. Уся комунікація (пояснення тем, надсилання відео, тестів, робіт, оцінювання) – тільки на цій платформі.
Чому я не можу перевіряти ваші роботи у вайбері? Ваші роботи надходять хаотично, ви спілкуєтеся, жартуєте (це чудово), але, на жаль, мимоволі засмічується чат і мені доводиться перечитувати багато зайвих повідомлень, витрачаючи час дарма.
Чому  саме classroomУсі ваші відповіді потрапляють тільки у ваш портфель, не губляться. Оцінки теж бачите тільки ви. Платформа унеможливлює списування. Тому у вайбері жодну роботу НЕ ПЕРЕВІРЯТИМУ.

3.     Відповіді на запитання щодо теми. У поясненнях максимально точно коментуватиму навчальний матеріал та надсилатиму інструкції, що і як виконувати. Звісно, у вас можуть виникнути якісь запитання, на які охоче відповім, але тільки в робочий час, тобто до 14.00 (учителі теж мають готуватися до наступних уроків, а ще – відпочиватиJ ).
Як і де запитувати? Пишете зі своєї сторінки в classroom (до 14.00 робочого дня).
Для п’ятикласників J. Перед тим як написати запитання, переконайтеся, що в інструкції чи у відео нема на нього відповіді. Будьте уважними й не перепитуйте те, що вже і так написано.

4.     Строки виконання завдань. Ви знаєте, що до кожного завдання є інструкція, у якій вказано дату й годину, до якої можна надіслати завдання. Завдання зі «спізненнями» або не перевірятиму, або оцінюватиму нижчими балами.
Чому вчитель злий і не може зрозуміти, пошкодувати дитину та перевірити її роботу пізніше? Тут річ не в злості і навіть не в небажанні. В учителя час розписаний – він має перевіряти наступні види робіт усіх учнів. Тому наголошую: дотримуйтеся порядку.

5.     Оцінювання. Усі бали, отримані до канікул, переведу в оцінки й виставлю в журнал після карантину (звісно, кожен буде знати свою оцінку). Оскільки карантин продовжено, то ви будете працювати за двома схемами: і накопичувати бали, і писати деякі роботи на оцінки. Про вид оцінювання щоразу повідомлятиму після конкретних завдань. Оцінки надходитимуть у ваші портфелі (сторінки) в classroom. Усі зароблені оцінки під час карантину будуть перенесені в журнал обов’язково.


6.     Оформлення робіт. Якщо ви надсилаєте фото роботи, подбайте, щоб воно було не розмите і не затінене. Дехто любить надсилати кілька фотографій однієї роботи. Не ображайтеся, але перевірятиму тільки перше фото: якщо воно неякісне, оцінка буде відповідна. Тому перед тим як відправити фото на оцінку, видаліть неякісні, щоб, бува, випадково не надіслати зайве.
Чому не можу переглянути всі ваші однакові світлини? Дуже просто: це забирає мій час. Пам’ятайте, що у вчителя, крім вас, іще є 100 інших учнів. Поважаймо працю одне одного!

7.     Карантин – не канікули. Не гуляйте в людних місцях, сидіть удома, мийте руки й будьте здоровими! J

З любов’ю –
ваша вчителька J